Robot peninjau dan ekzos asap pemadam kebakaran kalis letupan RXR-YC25000BD
Penerangan Ringkas:
Butiran Produk
Tag Produk
Gambaran keseluruhan produk
Skop aplikasi
Penyelamat Kebakaran di Perusahaan Petroleum dan Kimia yang Besar
Menyelamatkan diri dalam persekitaran asap, gas toksik dan berbahaya
Ciri-ciri produk
1.★ Penggunaan Asap
2. Pengesanan ★ gas toksik dan berbahaya
8 gas dan 2 parameter persekitaran
3.★ daya tarikan: N 6500
4.★ Platform Awan Rangkaian Robot Akses
Petunjuk teknikal utama
4.1 Robot:
1.Nama: Robot pengesan asap kebakaran
2. Model: RXR-YC25000BD
7. Kuasa: Elektrik, bateri litium ternari
8. Saiz: panjang 1964 mm × lebar 1298 mm × tinggi 1543 mm (Parameter ini selaras dengan laporan pemeriksaan Pusat Penyeliaan dan Pemeriksaan kualiti peralatan Bomba Kebangsaan)
9. Diameter stereng: 2130 mm (Parameter ini selaras dengan laporan pemeriksaan Pusat Penyeliaan dan Pemeriksaan Kualiti Peralatan Kebakaran Kebangsaan (CNPC)
10. Berat: ≤ kg 870
12.★ jarak seret: ≥100 m (seret dua tali pinggang air penuh DN80))
13. Kelajuan berjalan: 0 ~ 1.36 m/s, Perubahan kelajuan tanpa langkah kawalan jauh
16. Ketinggian atas: ≥250 mm (Parameter ini selaras dengan laporan pemeriksaan Pusat Penyeliaan dan Pemeriksaan kualiti peralatan Bomba Kebangsaan)
17.★ jarak dari tanah: 194 mm (Parameter ini selaras dengan laporan pemeriksaan Pusat Penyeliaan dan Pemeriksaan Kualiti Peralatan Kebakaran Kebangsaan (NCQPC)
18. Sudut penstabilan sisi: ≥45°
19. Tempoh berjalan: ≥ h 2.5
20. Jangka hayat: ≥10 jam
22. Jarak penghantaran video: 1500 m
28. Terminal Kawalan: Terminal Kawalan Jauh Bersepadu Digital Pegang Tangan
4.2 Sistem ekzos asap robot:
1. Mesin Ekzos: Mesin Ekzos Redel
2.★ isipadu udara: m³/j 25,000
3.★ sudut :-3~16°
4.★ Mesin Ekzos Asap CITIC ketinggian: mm 1210
5. Tekanan kerja: 1.0 ~ 1.2 MPa
6. Antara muka air: palam pantas Jepun DN80
7.★ Mod Pemanduan: Pemanduan Air
8.★ aliran air maksimum: 620 liter/min
4.3 Sistem peninjauan robot:
2. Ketinggian angkat ★ platform pengangkat kalis letupan: ketinggian awal: 1326 mm, ketinggian angkat 2133 mm
CH4: ISI PADU 0-100 peratus
CO2: 0-1000 ppm
H2S: 0-100 ppm
CL2: 0-1000 ppm
NH3: 0-100 ppm
O2: 0-30% O2
H2: 0-1000 ppm
Julat suhu: -25°C hingga 60°CC
Julat kelembapan: Kiri kanan hingga 90 peratus Kiri kanan 0 peratus
4.4 Persepsi video dan audio robot:
3. Piksel kamera: juta imej HD, resolusi 1080 P, sudut lebar 60°
4.★ Tahap Perlindungan Kamera: IP68
5. Keperluan teknikal pemerolehan bunyi: pemerolehan bunyi medan jarak jauh, mudah difahami keadaan orang yang terperangkap, jarak pengambilan 5 meter, julat frekuensi 20 Hz ~ 20 kHz, kepekaan ≥40 dB
4.5 Parameter konfigurasi terminal kawalan jauh
1. Dimensi: 410 * 310 * 70 mm (Tiada ketinggian rocker)
2. Berat penuh: kg 6.5
4. Platform sistem kawalan: sistem pengendalian window7
5. Jam kerja: 8 jam
10. Suis Angkat Sistem Peninjauan Kawalan: Ya, Suis Titik Tetapan Semula Kendiri
11. Suis Video: Ya, Suis Titik Tetapan Semula Kendiri
12. Fungsi tunda automatik kawalan: Ya, suis titik tetapan semula kendiri
14. Alat bantu: Tali bahu terminal kawalan jauh pegang tangan, tripod mudah alih
4.6 Fungsi Internet:
1. Fungsi GPS: Lokasi GPS, trek boleh ditanya
4.7 Lain-lain:
Konfigurasi produk
1. Robot pengesan asap kebakaran ×1
2. Terminal kawalan jauh pegang tangan ×1
3. Pengecas badan kereta (54.6 V)×1 set
4. Pengecas alat kawalan jauh (19.6 V)×1 set